. .

Elementy szczególne znaków bezpieczeństwa

znaki ewakuacyjneZnaki bezpieczeństwa powinny być wykonane zgodnie z normami obowiązującymi na terenie Polski i w myśl prawa polskiego mówiącego o ich charakterze.

Odpowiedzialni za umieszczenie znaków bezpieczeństwa w określonym obiekcie użyteczności publicznej powinni mieć na uwadze ochronę zdrowia i życia ludzi, nigdy zaś nie powinni pokusić się niską ceną wyrobu.

Znaki bezpieczeństwa, szczególnie znaki ewakuacyjne i ochrony przeciwpożarowej mają być widoczne w świetle dziennym, sztucznym oraz w sytuacji kiedy pomieszczenie światła jakiegokolwiek zostanie pozbawione (co najmniej przez dwie godziny od momentu jego zaniku). Dlatego istotna jest doskonała jakość wyrobu, tym samym farby fluorescencyjnej, jaką pokryty jest symbol.

Istnieją także wytyczne odnoszące się do rozmiaru symbolu czy napisu znajdującego się na znaku. Ten bowiem powinien być naznaczony pismem helvetica medium bądź univers 65 a grubość czcionki nie może przekroczyć 1/10 wysokości litery. Tekst i symbol mają być widoczne z dalekiej odległości i muszą stanowić zdecydowaną większość pola znaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>