. .

Inne znaki bezpieczeństwa

Znaki ewakuacyjne oraz przeciwpożarowe znajdują się w zbiorczej grupie znaków bezpieczeństwa. Grupa ta zawiera szereg innych, służących ochronie zdrowia i życia symboli.

Znakami bezpieczeństwa są także tablice oznakowań innych zagrożeń, nie tylko tych pożarowych, na przykład wybuchu czy hałasu.

Znaki bezpieczeństwa to także te informujące o możliwych klęskach, jak na przykład „teren skażony biologiczne”, „teren skażony chemicznie” bądź „zerwana linia wysokiego napięcia”.

W grupie tej znajdują się również tablice telefonów alarmowych, urządzeń elektrycznych, orientacyjne dla gazociągów i wodociągów.

Warto pamiętać, że system znaków bezpieczeństwa to nie tylko oznakowania w postaci znaków czy tablic, ale też taśmy odgradzające i antypoślizgowe oraz łańcuchy zabezpieczające. Znaki te występować mogą również pod postacią nalepek, na przykład na gaśnice, sprzęt gaśniczy lub gazy palne i materiały wybuchowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>