. .

Rodzaje znaków przeciwpożarowych

Znak nie zastawiaćZnaki przeciwpożarowe oprócz samego wyglądu i kształtu można podzielić na te, które stanowią czytelną instrukcję jak nie stwarzać dodatkowego zagrożenia pożarem na terenie określonego obiektu oraz takie, które symbolizują i wskazują na niezbędne w przypadku pożaru sprzęty i urządzenia.

Do pierwszej grupy można zaliczyć znaki przeciwpożarowe: „nie zastawiać”, „palenie wzbronione”, „zakaz palenia”, , „kierunek do miejsca rozmieszczenia sprzętu pożarowego lub urządzenia ostrzegawczego”,„zakaz gaszenia gaśnicą”. Zakaz gaszenia gaśnicą może być stosowany w przypadku możliwości zastosowania gaszenia gazem.

W drugiej natomiast grupie znaków znajdują się między innymi: „gaśnica”, „drabina wewnętrzna”, „telefon do użycia w stanie zagrożenia”, „zestaw sprzętu gaśniczego” czy ”hydrant zewnętrzny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>